RSS
 

Fortuna Karotka Plus stworzona z myslą o kobietach.

13 maj

Jak wiecie już, biorę udział w kampanii Streetcom i testuje wraz z znajomymi soki Karotka Plus z dodatkami funkcjonalnymi, które pomagają zadbać o siebie.

O tym co zawierała przesyłka pisałam tu:


http://testuje-pisze-co-mysle-nie-oszukuje.blogujaca.pl/2015/04/22/karotka-plus-marchewkowo-owocowe-soki-z-funkcjonalnymi-dodatkami/.

Pamiętacie o akcji 5  porcji zdrowia ? Zasady są proste:  wystarczy spożyć 5 porcji warzyw, owoców lub soków w ciągu dnia. 

„Specjaliści ze Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) zalecają, by codziennie spożywać minimum 400 gram owoców i warzyw, podzielonych na 5 porcji. Jedną z porcji może również stanowić sok owocowy lub warzywny. Soki bogate są w te same prozdrowotne składniki, co owoce i warzywa. Dostarczają substancje przeciwutleniające i wzbogacają dietę w niezbędne substancje odżywcze, takie jak: witaminy, minerały, mikro – oraz makroelementy i inne składniki. Poza tym soki to doskonałe i wygodne rozwiązanie dla wszystkich, którzy przez cały rok chcą cieszyć się urozmaiconą i zdrową dietą.  Szklanka (200 ml), butelka lub kartonik 100 % soku to zatem doskonały pomysł na początek każdego dnia! „

Karotka Plus to sok 2 w 1 – dba o nasze zdrowie i dba o piękny wygląd, czy nie o tym marzy każda kobieta by wyglądać pięknie i cieszyć się dobrym zdrowiem?

:

A teraz przyjrzyjmy się dokładnie każdemu z soków:

Karotka Plus:  Jabłko, marchew, malina + aloes

Sok owocowo-marchwiowy z dodatkiem ekstraktu z aloesu. Pasteryzowany. Bez dodatku cukrów. Zawiera naturalnie występujące cukry.

Aloes jest rośliną posiadającą wyśmienite właściwości odżywcze, również pozytywnie wpływa na kondycję skóry.
Aloes to roślina osiągająca w uprawie szklarniowej wysokość 1 m. W stanie naturalnym może mieć nawet 3-5 m. Ma zawsze zielone, długie, łodygowe liście-gładkie, mięsiste i zakończone małymi, ostrymi kolcami na brzegach. Wypełnia je miąższ z dużą ilością śluzowatego, przezroczystego soku. Zapiski dotyczące tej rośliny znaleźć można już na sumeryjskich tabliczkach glinianych z 2200 roku p.n.e. kosmetyczne i zdrowotne korzyści aloesu wychwalane były przez starożytne cywilizacje zamieszkujące Egipt, Chiny, Grecję, Rzym, Indie i Arabię. Podobno sama Kleopatra była wielką miłośniczką aloesu.  Aloes wspiera zdrowie skóry.

100 ml soku dostarcza 24 mg ekstraktu z aloesu.

Składniki:
soki z soków zagęszczonych i przeciery z: jabłek 47%, marchwi 31%, winogron, malin 1%, cytryn, ekstrakt z aloesu (aloe vera) (0,024%), aromat

 

Wartości odżywcze:

Wartości odżywcze (%) w 100 ml
Wartość energetyczna 192 kJ/45 kcal
Tłuszcz <0,5 g
w tym kwasy tłuszczowe nasycone <0,1 g
Węglowodany 9,8 g
w tym cukry 9,8 g
Białko 0,5 g
Sól 0,02 g
Zawartość soli wynika wyłącznie z obecności naturalnie występującego sodu

Karotka Plus:  Jabłko, marchew, mango + len

Sok owocowo-marchwiowy z dodatkiem ekstraktu z lnu. Pasteryzowany. Bez dodatku cukrów. Zawiera naturalnie występujące cukry.

Len zwyczajny pomaga utrzymać prawidłową wagę ciała. Jest znany już od ponad 6000 lat. Pochodzi z krajów Bliskiego Wschodu, później został zaadaptowany przez rejon Morza Śródziemnego i Europę Wschodnią. Już w V wieku p.n.e. Hipokrates zauważył jego pozytywny wpływ na funkcjonowanie organizmu.
Len zwyczajny ma długą, cienką łodygę i drobne, błękitne lub białe kwiatki. Najczęściej wykorzystywane są jego nasiona – siemię lniane. Len osiąga wysokość od 30 do 90 cm. Wysiewa się w maju, a zbiera po okwitnięciu. Jest on wyjątkowo wytrzymały na niskie temperatury, dlatego sieje się go tak wcześnie, jak tylko to możliwe.

100 ml soku dostarcza 1 mg ekstraktu z nasion lnu.

Składniki:
soki z soków zagęszczonych, przecier z przecieru zagęszczonego i przeciery z: jabłek 54%, marchwi 27,4%, winogron, mango 3%, ekstrakt z nasion lnu (Linum Usitatissmum L.) (0,2%), aromat

Wartości odżywcze:

Wartości odżywcze (%) w 100 ml
Wartość energetyczna 179 kJ/42 kcal
Tłuszcz <0,5 g
w tym kwasy tłuszczowe nasycone <0,1 g
Węglowodany 9,2 g
w tym cukry 9,2 g
Białko <0,5 g
Sól 0,06 g
Zawartość soli wynika wyłącznie z obecności naturalnie występującego sodu

 

 Karotka Plus:  Jabłko, marchew, brzoskwinia + zielona herbata

Sok owocowo-marchwiowy z dodatkiem ekstraktu z zielonej herbaty, bez dodatku cukru, zielona herbata ma właściwości antyoksydacyjne.

Ekstrakt z zielonej herbaty ma właściwości antyoksydacyjne.Zielona herbata to najstarszy gatunek herbaty, który liczy sobie już prawie 5000 lat. Pochodzi z Chin, ale jej historia wiążę się z kulturą wielu krajów w Azji: od Japonii po środkowy wschód. W czasach panowania dynastii Tang (618-907) powstała księga dedykowana zielonej herbacie. Została napisana przez chińskiego poetę Lu Yu i jest uważana za jedną z najważniejszych publikacji na ten temat. W księdze poruszono wiele zagadnień, takich jak sposoby parzenia czy opis właściwości. Obecnie zielona herbata jest znana na całym świecie i zapotrzebowanie na nią cały czas wzrasta.

100 ml soku dostarcza 82 mg ekstraktu z zielonej herbaty.

Składniki:
soki z soków zagęszczonych, przecier z przecieru zagęszczonego i przeciery z: jabłek 36%, marchwi 25%, brzoskwiń 21%, winogron i cytryn, woda, ekstrakt z zielonej herbaty (Camella Sinensis L.) (0,08%), aromaty

Wartości odżywcze:

Wartości odżywcze (%) w 100 ml
Wartość energetyczna 178 kJ/42 kcal
Tłuszcz <0,5 g
w tym kwasy tłuszczowe nasycone <0,1 g
Węglowodany 9,4 g
w tym cukry 9,4 g
Białko 0,6 g
Sól 0,05 g
Zawartość soli wynika wyłącznie z obecności naturalnie występującego sodu

 

Karotka Plus:  Jabłko, marchew, banan + witaminy A,C, E.

Sok owocowo-marchwiowy z dodatkiem witaminy C i E. Bez dodatku cukrów. Zawiera naturalnie występujące cukry.

Witaminy to organiczne związki chemiczne niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Organizm człowieka nie syntetyzuje sam witamin, zatem muszą mu one być dostarczone z zewnątrz, najczęściej z pokarmem.
Wyróżnia się 13 witamin, każda z nich ma swoje działanie, jedną z funkcji witamin A, C jest wspomaganie zdrowego wyglądu skóry, witamina E z kolei pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym.
Witamina A pomaga zachować zdrową skórę. Witamina E pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym. Witamina C pomaga w prawidłowej produkcji kolagenu w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania skóry.

Składniki:
soki z soków zagęszczonych i przeciery z: jabłek 48,0%, marchwi 25%, bananów 17%, winogron, cytryn, woda, substancje wzbogacające – witamina C i witamina E

Wartości odżywcze:

Wartości odżywcze (%) W 100 ml
Wartość energetyczna 192 kJ/45 kcal
Tłuszcz <0,5 g
w tym kwasy tłuszczowe nasycone <0,1 g
Węglowodany 9,8 g
w tym cukry 9,8 g
Białko 0,5 g
Sól 0,02 g
Witamina A 290 µg/36% NRV*
Witamina C 30 mg/38% NRV*
Witamina E 4,2 mg/35% NRV*
*% NRV – % dziennych referencyjnych wartości spożycia.
Zawartość soli wynika wyłącznie z obecności naturalnie występującego sodu.

 Pamiętajcie „Codziennie jest czas na 5 porcji zdrowia.”

Smacznego.

 

Dodaj komentarz

 

 
   • Facebook