RSS
 

Spadające małpki – fajna gra rodzinna

07 sty

Przed świętami byłam atakowana ciągle powtarzającą się reklamą Spadających Małpek oraz głośnym „kuuuuuuuuppppppp miiiiiiiiiiii” mojej córki. Przyznam, że mi także wpadła w oko ta gra. A że był czas prezentów to Ala tą grę dostała.  Co prawda teraz nie mamy już okazji do kupowania prezentów, ale są wyprzedaże, urodziny  i może ta recenzja pomoże komuś zdecydować się właśnie na tą grę lub odrzucić zamiary jej kupienia.

Gra Spadające Małpki polecana jest dla dzieci od lat 5 ale już młodsze dzieci będą z radością się nią bawić ale tylko i wyłącznie pod opieką dorosłego z uwagi na cienkie patyczki, którymi mogą sobie zrobić krzywdę.  Ala ma 3, 5 roku i świetnie sobie radzi z tą grą, która jest banalnie prosta – wkładamy patyczki w drzewko palmowe. Wsypujemy małpki tak by pozawieszały się na patyczkach i rzucamy kostką. Jaki kolor wypadnie taki wyciągamy patyczek, ale trzeba to robić ostrożnie by małpki nie spadły. Wygrywa ta osoba, która strąciła najmniejszą liczbę małpek.  Ilość  osób, które mogą grać w tę grę to od dwóch do czterech. Zestaw zawiera drzewo palmowe – 30 patyczków, 30 małpek i kostkę  do gry.

Gra jest wciągająca – gramy w nią całą rodziną po kilka razy dziennie i jeszcze nam się nie nudzi. Sama mam frajdę z tej gry, więc myślę, że moja Ala ma jeszcze większą. Zwłaszcza gdy wygrywa.  Dodatkowo zachęcam ją do liczenia małpek, które posiada, dzięki temu ćwiczy cyferki i liczenie.

Moja gra to ta oryginalna firmy Matel. Zastanawiałam się nad kupnem podróbki z popularnego serwisu aukcyjnego, ale pomyślałam, że akurat na święta warto dać coś solidnego co posłuży dłużej niż kilka dni i będzie też na przyszłość dla synka.  Nic bardziej mylnego, okazuje się, że podróbki także bywają solidne.   Moja kuzynka kupiła tą grę – „podróbkę ” i wygląda  dokładnie tak samo.  Drzewko palmowe jest dokładnie tej samej wielkości, zrobione z tego samego materiału jakim jest plastik. Patyczki także są identyczne i też jest ich 30.  Jedyna różnica to małpki – oryginalne są  brązowe a podróbki w trzech kolorach.

Koszt oryginalnych Spadających Małpek zaczyna się od kwoty ok. 50 zł, koszt podróbki tej gry  to cena zaczynająca się już od 10 zł.

 

 

 
 

Dodaj komentarz

 

 
 1. ~miraga

  7 stycznia 2014 o 11:02

  Widać, że się gra córce podoba ;)

   
 2. ~CałkiemMłodaMama

  7 stycznia 2014 o 11:19

  Grałam kilka razy w małpki i jest to bardzo ciekawa gra dla maluchów. A i dorosły może się pobawić :) Moim zdaniem bardzo fajnie wspomaga naukę koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz przewidywania :)

   
 3. ~Ona

  7 stycznia 2014 o 12:08

  jaka szczesliwa, pewnie wygrala…..

   
 4. ~Monika

  7 stycznia 2014 o 12:36

  Super jest ta gra mamy i często z synkiem w nią gramy

   
 5. ~Paulina Kwiatkowska

  7 stycznia 2014 o 15:02

  Uwielbiam małpki. Raz grałam w nie na wyjeździe, a teraz od dłuższego czasu planuję je zakupić ;)

   
 6. ~Umi

  9 stycznia 2014 o 17:51

  Słyszałam o niej, ale nie posiadamy jej jeszcze. Same pozytywy były kierowane pod jej adresem.

   
  • Facebook