RSS
 

Sudocrem – super krem SOS

05 lip

Dzięki akcji na portalu  babyboom.pl zostałam zakwalifikowana do testowania kremu Sudocrem. Do przetestowania dostałam małą próbkę kremu – 10 g.  Ilość wydaje się bardzo mała, ale do przeprowadzenia testów jest wystarczająca, ponieważ krem jest bardzo wydajny a takie opakowanie wystarczy na kilkanaście aplikacji.

Na wstępie kilka słów o produkcie od producenta.

Sudocrem – krem antyseptyczny dla osób z problemami skórnymi:

” Sprawdzony w warunkach klinicznych, pomaga łagodzić, leczyć i chronić delikatną skórę dziecka przed dalszymi podrażnieniami. Sudocrem zawiera specjalną substancję, która tworzy barierę ochronną, zapobiegając w ten sposób kontaktowi czynników podrażniających (mocz i stolec) ze skórą. Oprócz tego, efekt nawilżający kremu Sudocrem łagodzi bolesność skóry w stanie zapalnym, dając uczucie miękkości skóry.
Sudocrem jest kremem hipoalergicznym, niewywołującym podrażnień, dlatego może być stosowany u niemowląt oraz przez osoby dorosłe posiadające delikatną, skłonną do podrażnień skórę. Produkt posiada pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka, Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego oraz Stowarzyszenia Pielęgniarek Pediatrycznych.”

Dawkowanie:
Preparat stosujemy  na umytą i osuszoną skórę. Cienką warstwą kremu pokrywamy narażone miejsce.

Skład:
- lanolina hipoalergiczna;
- benzoesan benzylu;
- cynamonian benzylu;
- alkohol benzylowy.

Cena:

ok. 14,00 zł za 125  g  ( produkt dostępny w różnych opakowaniach )

Moja opinia:

Działa przeciwzapalnie na odparzenia  i koi ból „chorego” miejsca. To taki krem SOS natychmiastowej pomocy. Przede wszystkim na szczególne wypadki i wtedy kiedy jest problem niż  do stosowania na co dzień. Stosowałam go  gdy moja córka miewała problemy z odparzoną pupą zwłaszcza przy biegunkach i sprawdzał się idealnie. Nie polecam go do codziennego stosowania, gdyż mam wrażenie, że skóra wtedy przyzwyczaja się do składników aktywnych i w razie potrzeby nie są one już tak skuteczne niż wtedy kiedy stosujemy je doraźnie.  Dla mnie ten krem jest nie zastąpiony i powinien być obowiązkowym wyposażeniem kosmetyczki malucha,  zwłaszcza upalnym latem.

Konsystencja jest idealna ani się nie wylewa ani tez nie jest zbyt gesty. Wystarczy nie wielka jego ilość  by dobrze rozprowadzał się po skórze. Dzięki temu jest wydajny i opakowanie starcza na długo.

Zapach jest delikatny i przyjemny.

 
Komentarze (2)

Napisane przez w kategorii babyboom.pl, Sudocrem

 

Dodaj komentarz

 

 
 1. ~iza

  7 lipca 2013 o 11:43

  jak dla mnie sudocrem jest beznadziejny i w przypadku naszej rodziny nie spełnia swoich funkcji

   
 2. ~dorotka0000025

  7 lipca 2013 o 14:31

  Wszystko zalezy od skory osoby uzywajacej krem, gdy jest bardziej wymagajaca i czesciej narazana na podraznienia byc moze ten krem nie spelnia swoich zadan. Moja corka miewa podraznienia bardzo rzadko i ten krem nie jest przez nas naduzywany – moze dlatego spelnia swoje zadania albo skora mojej corki bardzo dobrze reaguje na skladniki kremu.

   
  • Facebook