RSS
 

Kubek sportowy ze słomką i Bidon sportowy od Akuku

12 lut

Firma Akuku od  ponad 20 lat  zajmuje się produkcją akcesoriów i zabawek dla niemowląt.  W swojej ofercie mają  ponad 200 produktów ( min. bidony, kubki, butelki, miseczki, gryzaki, produkty higieniczne oraz pokrowce i pledy),   są one  całkowicie bezpieczne w użytkowaniu (BPA free) oraz przyjazne dla niemowląt.

W wpisie z 8.02.2013 r. pisałam Wam, że dostałam od firmy Akuku nie te produkty jakie zamawiałam – chodziło dokładnie o miseczkę. Dziś dostałam meila z przeprosinami na pomyłkę oraz informację, że właściwy produkt będzie do mnie  wysłany. 


Kubek sportowy ze słomką przeznaczony  dla dzieci w wieku 24 m +.  Jest lekki i poręczny.  Napój nie wylewa się nawet jeśli dziecko energicznie nim potrząsa. Niestety mam uwagi co do samej słomki. Kubek posiada twarda, sztywną i szeroką słomkę w środku kubka i miękką na zewnątrz – służąca do picia. Słomka, którą dziecko używa do picia  powinna być z twardego tworzywa a nie miękkiej gumy. W tym  wieku dziecko ma wszystkie ząbki i są one na tyle ostre, że bardzo szybko może dojść do przegryzienia tej gumy a nawet do połknięcia jej.  Ponadto bardzo ciężko jest pić z tego kubka, Ala  ( 2, 5 roku ) za każdym razem oddaje mi kubek twierdząc, że słomka jest zatkana. Spróbowałam napić się z tego kubka i faktycznie trzeba bardzo mocno pociągnąć by napój znalazł się w buzi. Zauważyłam, że górna część słomki ma bardzo małą dziurkę i dlatego  trzeba dużego wysiłku by napój wypłynął. Zapewne ma to na celu ograniczenia zachłyśnięcia się dużą ilością napoju.  Dzieci w wieku powyżej dwóch lat świetnie radzą sobie z napojami ze słomką, więc zabezpieczenia tego typu nie są już potrzebne.  Według instrukcji  kubek należy  myć łagodnym środkiem myjącym, używając szczoteczki i kilkakrotnie wypłukać a nawet polać wrzątkiem.  Kubek bez górnej części można podgrzewać w kuchence mikrofalowej. Czyszczenie dolnej części kubka jest bardzo łatwe, gorzej z górną jego częścią. Gdy dziecko pije wodę lub herbatkę z wypłukaniem kubka nie ma problemu, ale na przykład po soku marchewkowym doczyszczenie kubeczka nie jest już takie łatwe.  Sok marchewkowy jest gęsty i osadził się w miękkiej części słomki, do której nie ma w ogóle dostępu. Samo płukanie wodą nie pomaga. Nadal są pozostałości soku w szczelinach. Gdy takie pozostałości zaczną się gromadzić to pojawi się w tych miejscach pleśń. Kubek będzie nadawał się do wyrzucenia. Podsumowując kubeczek fajnie wygląda, jego żywe kolory przyciągają uwagę dziecka, łatwo się  go trzyma, ale utrzymanie go w czystości jest trudne ( chyba, ze dziecko pije w nim tylko wodę ) a górna część słomki bardzo łatwo może ulec zniszczeniu.


Bidon sportowy polecany dla dzieci w wieku 36 m+, pojemność 300 ml.  Jest lekki i dnie wyślizguje się z dłoni. A odpowiedni  kształt bidonu ułatwia trzymanie go w małych rączkach.   Otwór, z którego wydostaje się płyn jest w sam raz – nie wypływa ani za mało ani za dużo płynu, dzięki czemu dziecko nie krztusi się podczas picia. Gdy  ustnik jest wciśnięty, bidon jest szczelny i nic  się nie wylewa, dlatego możemy go wrzucić do torebki bez obaw. Otwór bidonu jest na tyle duży, że można w nim podawać  wodę oraz gęste przecierowe soki. Według instrukcji  bidon należy  myć łagodnym środkiem myjącym, używając szczoteczki i kilkakrotnie wypłukać a nawet polać wrzątkiem.  Bidon bez górnej części można podgrzewać w kuchence mikrofalowej. Czyszczenie bidonu  jest bardzo łatwe, można dostać się w każde jego miejsce i dokładnie umyć resztki napoju.  Mojej córeczce Alicji ten bidon bardzo się podoba, od kilku dni pije napoje tylko z niego.


 


 

Dodaj komentarz

 

 
   • Facebook