RSS
 

Testujemy młynki od Kotanyi

26 sty

Dzieki akcji na fanpage Kotanyi miałem możliwość przetestowania młynka Czosnkowego oraz młynka Karmel i Wanilia z serii słodkiej.


Kilka słów o firmie Kotanyi – ” Wszystko zaczęło się w 1881 od Janosa Kotanyi i papryki. Wkrótce dołączyły inne drogocenne przyprawy i zioła z całego świata. Dziś, tak samo jak przed laty, są naszą największą pasją. Dzięki naszym przyprawom inspirujemy ludzi do kreatywnego gotowania i dodajemy do życia szczyptę pasji i przyjemności. Nasze motto brzmi „Gotować z inspiracją. Żyć z pasją”. Ową pasję odkrywamy na nowo za każdym razem, gdy wykorzystując nasze przyprawy czynimy z poszczególnych dań prawdziwą poezję smaków.” ( cytat zaczerpnięty ze strony http://pl.kotanyi.com ).

Firma Kotanyi ma w swoim asortymencie przeróżne przyprawy oraz  mieszanki przypraw, nie tylko te  powszechnie używane w kuchni polskiej ale także te z najbardziej cenionych kuchni świata.

Miałem możliwość przetestowania dwóch produktów Młynek czosnek i Młynek Karmel i Wanilia.

Młynek Czosnek - to 100 % naturalny czosnek granulowany. Zapach mocno czosnkowy, smak wyrazisty i świeży, bardzo aromatyczny, wyczuwalny w potrawie.  Sam młynek jest wygodny w użytkowaniu, kształt jest odpowiednio wyprofilowany, dzięki czemu  dobrze trzyma się w dłoni i nie wyślizguje.  Młynek ma dwie opcje mielenia – gruboziarnista lub miałka. To bardzo wygodne rozwiązanie, pozwala na wiele możliwości.  Używam  młynka już dłuższy czas i czosnek ani nie uległ zawilgoceniu ani nie stracił swego aromatu. Nadal jest tak samo sypki i świeży jak w dniu otwarcia. Fajny wygląd opakowania  to także ozdoba stołu i kuchni.   Z tej  serii jest jeszcze kilka innych rodzajów przypraw w młynku min. chilli, curry, pieprz, sól czy zioła.  Koszt takiego młynka to ok. 8- 9 zł. Jedyną wadą jest to, że nie można uzupełnić młynka kolejną przyprawą- trzeba kupić nowy młynek. W czasach kiedy ilość produkowanych śmieci ma znaczenie młynki powinny być wielokrotnego użytku.

Młynek Karmel i Wanilia w składzie zawiera cukier, syrop cukru karmelizowanego, aromat wanilii, armat karmelu. Świetnie nadaje się do kawy, herbaty czy do deserów np. budyniu. Smak jest delikatnie słodki, zapach aromatycznie i intensywnie karmelowo -  waniliowy. Przyprawa  mimo, że minęło od jej otwarcia ok. 2 tyg nadal jest świeża, sypka i nie zbryla się. Młynek rozciera kryształki cukru na miał. Z serii słodkiej mamy do wyboru także  cukier cynamonowy i  czekoladę. Koszt młynka to ok. 7 – 8 zł. Młynek jest jednorazowego użytku.

 
Komentarze (3)

Napisane przez w kategorii KOTANYI, produkty spozywcze

 

Dodaj komentarz

 

 
 1. ~Sylwia M.

  28 stycznia 2013 o 17:58

  super blog bede polecac!!

   
 2. ~Anna

  29 stycznia 2013 o 15:11

  Bardzo ciekawe rozwiązanie i za rozsądną cenę :)

   
 3. ~James

  15 września 2016 o 20:37

  I am trying to purchase Karmel i Wanilia from Kotanyi and am finding it very hard to purchase from the USA. Can you help?
  Jim

   
  • Facebook